تلفن: 66435484  |  ایمیل : info@rakhshturbine.com

  • صفحه اصلی
  • درباره ما
  • محصولات
  • آموزش
  • سفارش کالا
  • گواهینامه ها
  • تقدیرنامه ها
  • تماس با ما
jtemplate.ru - free templates

انتشار دستورالعمل درمانی جدید فدراسیون پریودنتولوژی اروپا

انتشار دستورالعمل درمانی جدید فدراسیون پریودنتولوژی اروپا

توضیح مرحله به مرحله‌ی درمان پریودنتیت سطح ۱ تا ۳ در دستورالعمل جدید

پریودنتیت شایع‌ترین بیماری التهابی مزمن و غیرقابل انتقال در سراسر دنیا است که با تعدادی از بیماری‌های سیستمیک مانند بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت و انواع مشخصی از سرطان‌ها همراه است. به گزارش فدراسیون پریودنتولوژی اروپا (EFP)، بیماران در سراسر دنیا سالانه تقریباً ۵۴ میلیارد دلار آمریکا صرف درمان این بیماری می‌کنند.

به گزارش دنتال تریبون، EFP سال ۲۰۱۸ یک سیستم طبقه‌بندی جهانی جدید برای سلامت و بیماری‌های پریودنتال منتشر کرد. این فدراسیون متعاقب آن به تازگی یک دستورالعمل درمانی مبتنی بر شواهد با هدف ارتقاء درمان‌های پریودنتیت در سراسر اروپا و ورای آن منتشر کرده است.

این دستورالعمل مسیر درمان بیماری پریودنتیت از درجه شدت ۱ تا ۳ را پله به پله توضیح می‌دهد. درضمن EFP اعلام کرده است یک گایدلاین مجزا حاوی درمان پریودنتیت سطح ۴ را هم منتشر خواهد کرد.

دستورالعمل منتشرشده، حاصل تلاش مشترک دندانپزشکان متخصص نماینده ۳۶ انجمن ملی عضو EFP است که سایر ذی‌نفعان از انجمن‌های علمی اروپایی به همراه متخصصین مرتبط آمریکایی آن‌ها را همراهی کرده‌اند.

در این دستورالعمل ۴ گام درمان بیماری‌های پریودنتال به شرح زیر ارائه می‌شود:
آموزش بهداشت به بیمار برای کاهش التهاب پریودنتال به همراه برطرف کردن حرفه‌ایپلاک میکروبی و جرم بالای لثه‌ای.
تمیز کردن حرفه‌ای پلاک میکروبی و جرم بالای لثه‌ای به همراه درمان‌های مورد نیاز بیشتر.
درمان‌های پیچیده‌تر مانند جرم‌گیری‌های مکرر زیرلثه‌ای و در صورت نیاز جراحی لثه.
مراقبت‌های پریودنتال طولانی پس از درمان به‌همراه چکاپ‌ منظم و بهداشت دهان خوب.

پروفسور ماریانو سانز، از نویسندگان این دستورالعمل در یکی از مصاحبه‌های خود می‌گوید: «پریودنتیت یک بیماری‌ تخریب‌کننده است که نه‌تنها به درد لثه؛ بلکه به مشکلات جویدن، تغییرات ناخوشایند در اندازه و محل قرارگیری دندان، اعتمادبه‌نفس پایین، کناره‌گیری از فعالیت‌های اجتماعی و افزایش خطر بیماری‌های التهابی مانند دیابت منجر می‌شود. این دستورالعمل چگونگی مدیریت این بیماری را توضیح داده‌ است. چرا که درمان این بیماری در ابتدای بروز آن راحت‌تر است و عوارض خفیفی به‌دنبال دارد.»

مقاله «درمان پریودنتیت‌ سطح ۱ تا ۳- راهنمای بالینی سطح S3  EFP» در ژورنال پریودنتولوژی بالینی منتشر شده است که می‌توانید آن را در آدرس زیر مشاهده کنید.

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1111/jcpe.13290

منبع : dandane.ir