تلفن: 66435484  |  ایمیل : info@rakhshturbine.com

  • صفحه اصلی
  • درباره ما
  • محصولات
  • آموزش
  • سفارش کالا
  • گواهینامه ها
  • تقدیرنامه ها
  • تماس با ما
jtemplate.ru - free templates

ارتودنسی از راه دور، پیشرفت تکنولوژی، نگرانی دندان‌پزشکان

ارتودنسی

اقبال ارتودنسی از راه دور و موضع‌گیری انجمن دندانپزشکی آمریکا

ارتودنسی از راه دور مفهومی است که سال ۲۰۱۴ با تأسیس شرکت SmileDirectClub و شرکت‌های مشابه در آمریکا ایجاد شد. این شرکت‌ها در شهرهای مختلف آمریکا و برخی کشورها نظیر استرالیا، با گرفتن اسکن سه‌بعدی از دندان‌های بیمار در شعبات خود یا ارسال کیت‌های قالب‌گیری به منزل مشتری، برای او الاینرها (پلاک‌های ارتودنسی شفاف)یی ارسال و از طریق یک اپلیکیشن تلفن همراه، درمان ارتودنسی شخص را برای بیمار تعیین می‌کند.

این شیوه ارتودنسی اعتراضات مداوم انجمن دندان‌پزشکی آمریکا را برانگیخته، به طوری که پایگاه خبری دنتیستری آی‌کیو اعلام کرده است پس از راه پیدا کردن این کیت‌ها به فروشگاه‌های مواد آرایشی و بهداشتی CVS در آمریکا در اوایل ماه می ۲۰۱۹، دکتر جفری کُل (Jeffrey M. Cole)، رئیس انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (ADA)، با ارسال ای‌میل به تمام دندان‌پزشکان عضو انجمن، آنان را به مبارزه علیه ارتودنسی در منزل که تحت نظارت مستقیم دندان‌پزشک انجام نمی‌شود فراخوانده است.

انجمن دندانپزشکی امریکا همچنین در حال تلاش برای تشویق بیماران و دندان‌پزشکان به پر کردن شکوائیه در قسمت شکایات  FDAعلیه شرکت‌های ارتودنسی از راه دور است تا بتواند سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را مجاب به تغییر سیاست‌های دولت آمریکا در زمینه فعالیت‌های این شرکت‌ها نماید.

به گزارش دنتیستری آی‌کیو، علی‌رغم مخالفت‌های انجمن دندانپزشکی امریکا، درمان ارتودنسی از راه دور به دلیل هزینه فوق‌العاده پایین‌تر و فرایند درمانی ساده‌تر روز به روز با اقبال بیشتری مواجه می‌شود.

اپلیکیشن‌های موبایلی، جایگزین ویزیت متخصصین ارتودنسی

روش درمان ارتودنسی از راه دور به ‌این ترتیب است که فرد متقاضی با مراجعه به شعبات شرکت یا دریافت پستی تری و مواد قالب گیری از دندان‌ها، قالب دندان‌های خود را به دست شرکت می‌رساند.

در ادامه متخصصان ارتودنسی شرکت برنامه درمان را تدوین کرده و بر اساس قالب ارسالی برایش یک پلاک الاینر مخصوص می‌سازند. بیمار باید بین ۴ تا ۶ ماه از پلاک‌های الاینر استفاده کند. در نتیجه بیمار بدون این که یک بار هم به دندان‌پزشکی مراجعه کند، وضعیت دندانهایش را اصلاح می‌کند.

در حال حاضر شرکت‌های آمریکایی مانند Orthly و Uniform Teeth با ساختن اپلیکیشن‌های قابل نصب بر روی تلفن همراه، امکان انجام تشخیص از راه دور و ارتباط غیر مستقیم میان درمانگر و بیمار را فراهم کرده‌اند.

در فرایند ارتودنسی از راه دور شرکت Orthly، فرد تنها در مرحله اول یعنی اسکن داخل دهانی مجبور به مراجعه به یک متخصص ارتودنسی است که شرکت مربوطه به او معرفی می‌کند. پس از اینکه الاینرها برای او ارسال شد، اپلیکیشینی بر روی تلفن همراه خود نصب می‌کند که با راهنمایی آن و گرفتن عکس‌هایی از دندان‌هایش، پیشرفت کار را به دندان‌پزشک گزارش می‌کند.